Інноваційна діяльність

Студенти та викладачі кафедри беруть участь в національних та міжнародних інноваційних проєктах.

DiaSafeLife

DiaSafeLife – це програмний комплекс для інсулінозалежних хворих, який спростить їхнє життя та надасть можливість ефективніше контролювати свій стан здоров’я. Це стає можливим завдяки функціям прогнозування можливої нічної гіпоглікемії, ведення щоденника діабетика та консультування з лікарем через особистий кабінет порталу. На сьогодні вже існує робочий прототип мобільного застосунку й розроблюється вебпортал.

DiaSafeLife є міжнародним проєктом, у якому взяли участь:

  • ЛЮШЕНКО Леся, к.т.н., доцент, доцент кафедри ПЗКС, сертифікована фахівчиня у галузі трансферу технологій
  • СУЛЕМА Євгенія, д.т.н., завідувачка кафедри ПЗКС, членкиня підкомітету Міжнародної організації зі стандартизації, членкиня Українського національного технічного комітету зі стандартизації
  • РОДІОНОВА Віра, студентка кафедри ПЗКС

Проєкт був відзначений Президентським фондом Леоніда Кучми «Україна».

DeafTranslator

Студентська команда проєкту DeafTranslator розробила прототип програмної платформи для автоматизованого розпізнавання жестової мови за допомогою комп’ютерного зору та використання штучних нейронних мереж.

Запропонований проєкт забезпечує виявлення та переклад жестової мови, а також оброблення природної мови та перетворення її на жестову. У майбутньому ця розробка дозволить людям з вадами мовлення і слуху легко та зручно спілкуватися з тими, хто не знає жестової мови, а оточуючі зможуть розуміти і навіть навчатися жестовій мові.

Проєкт DeafTranslator отримав високу оцінку міжнародного журі щорічного фестивалю інноваційних проєктів Sikorsky Challenge та посів перше місце у категорії «Краща ідея проєкту».

Інші проєкти